TREBUNIE-TUTKI & GOŚCIE
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

TREBUNIE-TUTKI & GOŚCIE
....
...
Jak co roku, również w na zakończenie obecnego 2015 roku, 30 grudnia w Domu Ludowym w Kościelisku na Chotarzu wystąpili TREBUNIE-TUTKI & GOŚCIE z koncertem Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. Świąteczny koncert rodzinnego zespołu zawierał i tym razem nie tylko tradycyjne góralskie pastorałki i polskie kolędy w nowych aranżacjach, ale i był barwnym widowiskiem muzycznym, z elementami obrzędów kolędniczych, tańców i góralskiego humoru.
Zespół Trebunie-Tutki wystąpił w składzie: Krzysztof Trebunia-Tutka, Anna Trebunia-Wyrostek, Jan Trebunia-Tutka i Andrzej Polak. Gościnnie wystąpili: Kuba Bobas Wilk grający na gitarze elektrycznej i Szymon Kacykowski grający na saksofonach.
Zabrzmiały też nowe pastorałki autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki, który wraz z zespołem od dawna kreuje charakterystyczne brzmienie „nowej muzyki góralskiej” poprzez awangardowe wykorzystanie tradycyjnych elementów: oryginalnych głosów, skal dźwiękowych, instrumentów i sposobów improwizacji. Całość występów pozytywnie dopełniała góralska gwara i paradne stroje góralskie.
...
Ciągłość rodzinnych tradycji podkreślała obecność na koncercie kolejnego pokolenia rodziny Trebuni-Tutków, bowiem w części koncertu wystąpili: syn Anny Trebuni Wyrostek – Szymek i syn Krzysztofa Trebuni-Tutki Jasiek. Obaj chłopcy w czasie koncertu śpiewają i grają na skrzypcach a także biorą udział w przedstawieniu jasełkowym z turoniem i gwiazdą.
....
...
.
Otwarcia koncertu dokonała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Regionalne w Kościelisku Pani Małgorzata Karpiel-Bzdyk. Koncert odbywał się jak zwykle przy całkowicie wypełnionej sali Domu Ludowego.


© fot., tekst: Jerzy Z. Kosiuczenko
data utworzenia strony: 12.01.2016