Wykopki w Dzianiszu
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

Wykopki w Dzianiszu
Wykopki w Dzianiszu
Na początku wystąpił miejscowy zespół góralski „Mali Dzianiszanie”. To swoistego rodzaju święto ziemniaka, skupia gaździny z gminy Kościelisko, które rywalizują w Konkursie na najlepszą potrawę przygotowaną na bazie ziemniaków. W tym roku w konkursie na „Potrawy z rzepy” (bo taka jest lokalna nazwa ziemniaka) wystartowało 14 uczestniczek z 20 potrawami. Jury w składzie:
Teresa Kyrcz – przedstawiciel Zarządu Głównego Związku Podhalan, Maria Feltynowska – z Dzianisza, Zofia Chyc-Magdzin – Oddział Związku Podhalan w Zakopanem, Stanisław Pabin – Radny Gminy Kościelisko, Władysław Pająk – z Dzianisza oceniło potrawy pod względem smaku, wyglądu, sposobu podania i dekoracji i przyznało następujące nagrody:
I miejsce dla Anny Pabin z Kościeliska za sałatkę ziemniaczaną ze śledziem,
II miejsce dla Marii Kowalskiej za zupę ziemniaczaną z kurkami,
III miejsce exequo dla Czesławy Cieżczak za smażone pierogi z rzepy z kapustą i Anny Pabin za kulki ziemniaczane z bryndzą
oraz wyróżnienia dla Janiny Zborowskiej za tarcioki, Marii Kowalskiej za ziemniaki z boczkiem, Zofii Smoleń za ziemniaki z kapustą, Zofii Bukowskiej za hot-dogi ziemniaczane, Józefy Stopki Faktor za ziemniaki nadziewane, Antoniny Szczechowicz za ziemniaki faszerowane.
Po wręczeniu nagród ufundowanych przez Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko i firmę „Prymat”, wystąpił na scenie zespół „Tabor” prezentując tańce bałkańskie.
Dzieci startowały w konkursie na zbieranie rzepy na czas, a dorośli w skrobaniu rzepy na czas.
Wieczorem wystąpił zespół Goral z Suchej Hory na Słowacji prezentując tańce swojego regionu. Mimo chłodu przy wieczornej zabawie, na której przygrywał zespół „Niema mocnych” bawiło się wiele osób.
Impreza odbyła się w ramach cyklu Tatrzańskie Wici

Galeria zdjęć


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 20.09.2015