INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

Wernisaż wystawy Warsztatów Terapii Zajęciowej
.
W dniach od 19 maja do 3 lipca, w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej Kościelisko miała miejsce wystawa twórczości osób uczestniczących w warsztacie terapii zajęciowej w Zakopanem. Wernisaż wystawy odbył się w środę 3 czerwca. Licznie przybyli artyści z warsztatów terapii zajęciowej wraz ze swoimi instruktorami chętnie opowiadali o swojej twórczości.
....
Warsztaty Terapii Zajęciowej zostały uruchomione w 1992 roku. Uczestnikami były osoby niepełnosprawne intelektualnie z terenu Podhala. Jest to placówka pobytu dziennego.
Zajęcia terapeutyczne są dostosowane do możliwości uczestników oraz ich stanu zdrowia. Podopieczni rozwijają swoje zainteresowania, często odkryte już w swoich domach, a często tu na miejscu. W swoich pracach pokazują swoje widzenie świata, a to pozwala lepiej ich poznać jak i zrozumieć. W Kole zakopiańskiego Stowarzyszenia działają bardzo ciekawe grupy. Warsztat zakopiańskiego Stowarzyszenia jest bardzo twórczy. Jego uczestnicy mogą dać upust swojej wyobraźni pod okiem specjalistów. Wszystkie czynności jakie tutaj wykonują, poprawiają sprawność manualną, ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową oraz spostrzegawczość. Dają również wspaniałą zabawę.
Wielokrotnie swoje dokonania prezentowali w środowisku społecznym. Warsztaty są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Każdy z odwiedzających może na miejscu przekonać się i zobaczyć na własne oczy co dzieje się za drzwiami pracowni, jako powstają dzieła. Jest to miejsce szczególne, miejsce spotkań ze sztuką przez duże „S”, miejsce na wyrażenie swojej uczuciowości. WTZ - to nie tylko ładne prace, atmosfera tam panująca, wystawy, udział w konkursach itp., ale przede wszystkim to ich obecność, która jest potrzebna każdemu społeczeństwu. Możemy się od nich wiele nauczyć, choćby radości, zaufania. O pracowniach można mówić w nieskończoność. Każdy dzień w Warsztatach przynosi coś niepowtarzalnego, bo takie są tutaj osoby… NIEPOWTARZALNE.

Więcej zdjęć >>>


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 19.07.2015