XVII Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

XVII Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych
...
We czwartek, 30 kwietnia, odbył się, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko, XVII Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych.
W Domu Ludowym w Kościelisku zgromadziły się dzieci i młodzież skupieni w zespołach działających we wszystkich miejscowościach gminy Kościelisko a także w gościnnie występującym zespole „Zornica” z Zakopanego. Przegląd nie miał charakteru konkursu, był natomiast podsumowaniem rocznej pracy zespołów i ich instruktorów.
...
Polany z Kościeliska przedstawiły scenkę „Jak Zosia zupę warzyła”, a Mali Dzianiszanie i Mali Witowianie zaprezentowali gry i zabawy oraz tańce na polanie. Z kolei Zornica przeniosła nas w okres Wielkanocy i pokazała „Polewacke”.
W przerwach między występami zaprezentowały się muzyki góralskie z Dzianisza, Witowa i Kościeliska, w skład których weszły osoby uczące się grać na skrzypcach pod kierunkiem instruktora GOKR Kościelisko Macieja Gąsienicy-Mracielnika.
...
Wszystkie programy były barwne i ciekawe, a przyglądała się im komisja artystyczna w składzie: Maria Krupa, Bronisława Obrochta-Tatar i Krzysztof Trebunia-Tutka, która po zakończeniu przeglądu udzieliła instruktorom cennych uwag i wskazówek co do dalszego prowadzenia zespołów, za które to uwagi i wskazówki serdecznie dziękujemy.
Wszystkim kierownikom zespołów i instruktorom a także uczestnikom przeglądu dziękujemy za roczną pracę, gratulujemy osiąganych sukcesów i zachęcamy do dalszej pracy służącej kultywowaniu naszych rodzimych tradycji.
Więcej zdjęć >>>


© fot. GOKR, tekst: Małgorzata Karpiel-Bzdyk
data utworzenia strony: 7.05.2015