Informacje i zaproszenia
znak Związku Podhalan
logo GOKR
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

ZAPROSZENIA NA IMPREZY, WYDARZENIA i WYSTAWY
Aktualizacja: 23.01.2016
IMPREZY
KOLĘDOWANIE
Polaniarskie kolędowanie

koncert charytatywny dla Karola Stopki
Koncert dla Karola
Instytucje i stowarzyszenia z terenu Kościeliska zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli na koncert charytatywny dla Karola Stopki, młodego muzykanta z Nowego Bystrego, który walczy z glejakiem mózgu.
Koncert odbędzie się w Domu Ludowym w Kościelisku, w niedzielę 31 stycznia, o godzinie 18.00, a wystąpią zespoły góralskie: Polaniorze z Kościeliska i Watra z Czarnego Dunajca, który przedstawi sztukę teatralną „Góralskie Zaloty”.
W czasie trwania koncertu Zespół Watra przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na dalsze leczenie Karola Stopki.
Będzie również prowadzona sprzedaż ciast i dań regionalnych na ten cel.
Licząc na Państwa obecność i ofiarność wszyscy organizatorzy serdecznie zapraszają i z góry bardzo dziękują za okazane serce.

FERIE z FOLKLOREM 2016
Ferie z Folklorem 2016

WYSTAWY
Wystawa zbiorowa prac twórców z Kościeliska
.
Wójt Gminy Kościelisko i Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko serdecznie zapraszają do budynku Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku przy ul. Nędzy-Kubińca 136 na zbiorową wystawę prac artystów i twórców z Kościeliska.
Można tu zobaczyć m.in. prace Anny Słowińskiej, Andrzeja Bukowskiego-Palorza, Małgorzaty Dawiec Stefanik, Moniki Stanisławskiej Pitoń, Tadeusza Miętusa, Zofii Kin, Anny Stoch-Michny, Joanny Galicy-Doruli, Marcina Kina, Ryszarda Ponikwii, Marii Kani, Anny Rapacz, Anny Michalik, Zofii Łukaszczyk, Jacka Kulisy, Bronisławy Obrochty-Tatar, Katarzyny Masny, Bożeny Doleżuchowicz Mickiewicz,Roberta Gąsienicy, Andrzej Łowisza. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy w godzinach pracy centrum.
FINISAŻ WYSTAWY ODBĘDZIE SIĘ W CZWARTEK,
21 stycznia, o godz. 18.00
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Madonny i nie tylko ...
Fotografie Jerzego Z. Kosiuczenko
Wystawa fotografii J. Z. Kosiuczenko
Rzeźba Romańska i Gotycka w Europie od X do XVI wieku.
Wystawa fotografii Jerzego Z. Kosiuczenko stanowi fragment kolekcji zdjęć obejmującej rzeźbę średniowieczną w Europie. Zbiór powstał w latach 2010 – 2015 r. podczas podróży po krajach Europy, w ramach kontynuacji wcześniejszego projektu z lat 1995 – 2010 r., którego rezultatem była wystawa „Śladami Madonn nie tylko Pięknych”.
Większość zdjęć prezentowanych na obecnej wystawie dotyczy rzeźb Madonn i nie tylko Madonn, powstałych w okresie od X do XVI wieku, fotografowanych w muzeach, galeriach i kościołach Austrii (Tyrol - kościoły pielgrzymkowe), Francji, Niemiec (Płn. Niemcy, Bawaria), Polski i Włoch.
Jerzy Z. Kosiuczenko fotografuje zarówno aparatem cyfrowym jak i analogowym oszczędnie stosując komputerowe opracowanie plików.
Jego pasją jest dokumentowanie folkloru Podhala ale także fotografowanie rzeźb z okresu europejskiego Średniowiecza.
Autor jest wykładowcą fizyki na Politechnice Warszawskiej.