Informacje i zaproszenia
znak Związku Podhalan
logo GOKR
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

ZAPROSZENIA NA IMPREZY, WYDARZENIA i WYSTAWY
Aktualizacja: 20.04.2016
IMPREZY
XXIV Przednówek w Polanach
pRZEDNÓWEK 2016
Zapraszamy serdecznie do udziału w przeglądach regulaminowych obrzędu weselnego, gry na instrumentach pasterskich, śpiewu pasterskiego i muzyk góralskich oraz tradycyjnych zaprzęgów konnych, które odbywają się w ramach imprezy.
XXIV Przednówek w Polanach odbędzie się w dniach 7-8.05.2016 r. W sobotę będzie miała miejsce zabawa góralska, natomiast przeglądy Przednówka odbędą się tylko w niedzielę 8 maja 2016 r. w Domu Ludowym w Kościelisku. Szczegółowy program już wkrótce na stronie www.koscielisko.com.pl.
Jednocześnie prosimy o zapoznanie się z regulaminem i dokładne wypełnienie i podpisanie oświadczeń na kartach zgłoszenia. Jest to istotnie ponieważ w tym roku została dodana jeszcze jedna kategoria, natomiast nowe przepisy prawne stanowią o tym, że bez zgody uczestników nie możemy opublikować laureatów w gazetach czy na stronach internetowych.

WYSTAWY
Wystawa malarstwa
Danuty Króliszewskiej
Wystawa malarstwa Danuty Króliszewskiej
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Danuty Króliszewskiej.
Danuta Króliszewska jest absolwentką częstochowskiego „Plastyka”, od 1999 roku – członkiem Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza. A maluje od zawsze.
Malowanie jest najważniejsze, ale ważniejsza jest rodzina. – Dużo pracuję, bo to kocham. Twórczość wymaga poświęcenia, ciągle trzeba prezentować coś nowego. Ale nigdy nie zapominam o bliskich – mężu, dzieciach, wnukach. – mówi.
Prace wystawia w Galerii Autorskiej i zarazem pracowni mieszczącej się w Częstochowie. Wiele nowości można zobaczyć w Galerii w Zakopanem, którą prowadzi jej syn Sebastian.
Tym razem zapraszamy do Kościeliska, gdzie w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej Kościelisko, prezentowane są prace autorki od 4.04 do 15.05.2016 r., w dni robocze w godzinach pracy ośrodka, czyli od 8.30-16.30.
Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 15 kwietnia o godzinie 18.00, w siedzibie Ośrodka przy ul. Nędzy-Kubińca 76.
Serdecznie zapraszamy!

Gmina Kościelisko - kolebka rodów artystycznych i rodów podhalańskich
wystawa fotografii
Rody Podhala
Zapraszamy do nowego Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku na wystawę prezentującą artystyczne rody podhalańskie.
Gmina Kościelisko to specyficzne miejsce, gdzie mieszka wielu utalentowanych artystycznie ludzi. Nie sposób na jednej wystawie pokazać wszystkich twórców z terenu gminy. Autorka wystawy - Anna Konop, utrwaliła na fotografiach głównie osoby uhonorowane "Nagrodą Wójta Gminy Kościelisko za całokształt działalności kulturalnej" oraz inne wybrane, które przekazują swe zdolności kolejnym pokoleniom.
Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00, w Centrum przy ul. Nędzy-Kubińca 136. Ekspozycja będzie dostępna do czerwca 2016 r. Wystawa powstała przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko.