Informacje i zaproszenia
znak Związku Podhalan
logo GOKR
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

ZAPROSZENIA NA IMPREZY, WYDARZENIA i WYSTAWY
Aktualizacja: 2.06.2016
IMPREZY
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko wraz ze współorganizatorami zapraszają dzieciaki z Gminy Kościelisko na obchody Dnia Dziecka w niedzielę 5 czerwca o godz. 12.00 na scenę plenerową w Kościelisku.
Tym razem wraz z Panem Kleksem będziemy uczestniczyć w lekcjach Kleksografii, Bańkologii i Bajkologii oraz w wielu innych atrakcjach.
Natomiast dorosłych, w czasie gdy ich pociechy będą się świetnie bawić, zapraszamy do udziału w akcji honorowego oddawania krwi przygotowanej przez Punkt Krwiodawstwa w Zakopanem.
Punkt pobierania krwi będzie w Domu Ludowym na Chotarzu w godzinach od 11.00 do 15.00. Zebrana krew zasili bank krwi - BANK ŻYCIA dla naszych dzieci lub całkiem obcych dla nas chorych. Każda kropla Waszego cennego daru będzie wykorzystana, aby ratować Życie.
Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy mogą oddać krew - nie bójcie się otworzyć na potrzeby chorych ludzi, szczególnie teraz kiedy świętujemy Dzień Dziecka.
Wszyscy dawcy proszeni są o zabranie ze sobą dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości.
W przypadku niepogody impreza odbędzie się w Domu Ludowym.
I młodszych i starszych serdecznie zapraszamy !

WYSTAWY
Podróże to odkrywanie
wystawa fotografii Izabeli i Andrzeja Leśkiewiczów
wystawa fotografii Izabeli i Andrzeja Leśkiewiczów
Gminy Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na wystawę prac fotograficznych „Podróże to odkrywanie” autorstwa Izabeli i Andrzeja Leśkiewiczów.
Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 27 maja 2016 r. o godz. 16.00 w sali wystawowej GOKR Kościelisko przy ulicy Nędzy-Kubińca 76.
Wystawa udostępniona zwiedzającym od 30.05 do 14.07 2016 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 16.30.

Izabela Leśkiewicz
Po ukończeniu Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Tkaniny Unikatowej projektowałam i tkała gobeliny. Później związała się z teatrem lalek „Arlekin” gdzie zajmowała się scenografią. Zawsze intrygował ją świat pełen koloru, iluzji i fantazji. Ten aspekt życia realizowała również w pracy z dziećmi i młodzieżą starając się rozbudzić w nich poczucie piękna, estetyki i wyobraźni. Ukończyła podyplomowe studia w Akademii Muzycznej, co pozwoliło jej w pełni realizować działania edukacyjne.
W 2000 roku brała udział w konkursie na krótkometrażowy film „Łódź 2000” za który otrzymała III nagrodę. Brała też udział w szeregu wernisaży, gdzie z radością prezentowała swoje prace malarskie. Obecnie pisze wiersze, książki, maluje obrazy i fotografuje piękno natury. Świat jest dla niej fascynujący ze swoimi tajemnicami, barwami, nastrojami, poetyką i prozą życia.

Andrzej Leśkiewicz
Fotografią zajmuje się już od wczesnej młodości.
Ukończone Studia na Politechnice Łódzkiej nie przesłoniły wrażliwości patrzenia na piękno przyrody.
W trakcie studiów pasją były konie. Świat z wysokości siodła inspirował do dalszego fotografowania i zatrzymania w kadrze czasu. Wiele podróżuje dokumentując piękno, które nas otacza. Szczególnie intrygują go ludzie i dzika nieskażona cywilizacją przyroda. W swoich zbiorach posiada filmy i kilkanaście tysięcy zdjęć.

Gmina Kościelisko - kolebka rodów artystycznych i rodów podhalańskich
wystawa fotografii
Rody Podhala
Zapraszamy do nowego Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku na wystawę prezentującą artystyczne rody podhalańskie.
Gmina Kościelisko to specyficzne miejsce, gdzie mieszka wielu utalentowanych artystycznie ludzi. Nie sposób na jednej wystawie pokazać wszystkich twórców z terenu gminy. Autorka wystawy - Anna Konop, utrwaliła na fotografiach głównie osoby uhonorowane "Nagrodą Wójta Gminy Kościelisko za całokształt działalności kulturalnej" oraz inne wybrane, które przekazują swe zdolności kolejnym pokoleniom.
Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00, w Centrum przy ul. Nędzy-Kubińca 136. Ekspozycja będzie dostępna do czerwca 2016 r. Wystawa powstała przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko.