Informacje i zaproszenia
znak Związku Podhalan
logo GOKR
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

ZAPROSZENIA NA IMPREZY, WYDARZENIA i WYSTAWY
Aktualizacja: 13.07.2016
IMPREZY
KONCERT
muzyki etno-jazzowej
Koncert etno-jazzowy

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko serdecznie zaprasza miłośników folkloru na koncert, który odbędzie się na scenie plenerowej na Chotarzu w Kościelisku 21 lipca o godz. 19.00.
Wystąpią:
- Harmony Trejo, zespół, którego niepowtarzalne brzmienie wywodzi się z fascynacji muzyką etno i jazzem;
- gwiazdami wieczoru będą artyści biorący udział w Projekcie GRAMY. Muzycy podhalańscy w repertuarze tradycyjnym i folkowym, który odniósł sukces na ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem i został okrzyknięty hitem tego wydarzenia. Artyści cieszyli się również niezwykłą popularnością na Festiwalu EtnoPort w Poznaniu, gdzie wystąpili w czerwcu w Centrum Kultury Zamek. Muzycy porywają publiczność piękną muzyką i energią, którą czerpią z tradycyjnych melodii i aranżowanych utworów.
Folk zapanuje na scenie w Kościelisku, nie może Państwa tam zabraknąć.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

HARMONY TREJO
Harmony Trejo jest to zespół, którego niepowtarzalne brzmienie wywodzi się z fascynacji muzyką etno i jazzem oraz z unikatowej syntezy tych dwóch pozornie odmiennych muzycznych światów. W skład zespołu wchodzi akordeon, gitara i kontrabas - zatem niespotykany zestaw, który przykuwa uwagę specyficznym brzmieniem daleko różniącym się od tradycyjnych brzmień zespołów jazzowych czy folkowych. W swoim repertuarze trio zamieszcza oryginalne aranżacje utworów znanych oraz własne kompozycje. Wszystko utrzymane jest w charakterystycznym dla Harmony Trejo stylu, którego istoty można doszukiwać się w tym co muzyków łączy - wykształcenie jazzowe oraz w tym co ich różni - pochodzenie.
Wystąpią w składzie: Jakub Hubicki z Poronina, Maciej Cisło z Zakopanego i Bartek Hojancki z Wrocławia

GRAMY.
Muzycy podhalańscy w repertuarze tradycyjnym i folkowym.
Ideą koncertu jest prezentacja młodego pokolenia podhalańskich muzyków, których łączy zamiłowanie do muzyki etnicznej. Podhale to region niezwykle bogaty w instrumentalistów, pasjonatów zarówno rdzennej muzyki góralskiej, jak i szeroko rozumianej muzyki łuku Karpat. Obserwujemy dynamiczny rozwój muzyki folkowej, ale dostrzegamy także zagrożenia wynikające z komercjalizacji muzyki tradycyjnej oraz zatracania się rdzennej podstawy, jaką jest repertuar podhalańskich nut. Podczas koncertu muzycy zagrają melodie z Podhala, Spisza, Słowacji, Węgier, Rumunii, muzykę cygańską i bałkańską; czardasze, walce, polki jak również aranżacje muzyczne i improwizacje na tematy muzyki ludowej. To niezwykle bogaty i zróżnicowany repertuar, zwracający równocześnie uwagę na przenikanie się muzyki tradycyjnej i różnych stylistycznie odmian muzyki sięgającej do ludowego źródła. Jednym z nich jest muzyka Podhala, regionu, gdzie tradycje muzyczne są ciągle żywe i pielęgnowane przez kolejne pokolenia muzyków, co dokumentuje także proponowany koncert. Inicjatorem projektu jest Jakub Gąsienica-Giewont, koordynatorami Agnieszka Gąsienica-Giewont, Krzysztof Czech.
Artyści biorący udział w projekcie:
Szymon Chyc-Magdzin, Krzysztof Czech, Paweł Czech i Andrzej Polak - skrzypce,
Paweł Medes, Jan Trebunia-Tutka i Paweł Trebunia-Tutka – altówki,
Robert Czech - cymbały, cajon,
Szczepan Gąsienica-Mracielnik - cymbały,
Józef Dorula, Stanisław Galica-Kasecka i Maciej Rybka - akordeony,
Jakub Gąsienica-Giewont, Paweł Szaflarski i Bartłomiej Wysocki – kontrabasy.

WAKACYJNE WARSZTATY Z GOKR KOŚCIELISKO
Warsztaty

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na bezpłatne wakacyjne warsztaty plastyczne.
W lipcu zapraszamy do filii GOKR w Witowie, w każdą środę, o godz. 14.00.
Zaplanowano następujące zajęcia:
6.07 – quilling
13.07 – witrażowe flakoniki
20.07 – wakacyjny collage
27.07 – biżuteria z koralików
Informacje szczegółowe pod nr tel. 18 207 00 51.
Zapraszamy!
WYSTAWY
Wystawa Fotografii Tatrzańskiej
Roberta Gąsienicy
Wystawa fotografii tatrzańskiej