Majowe Granie 2016
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

Majowe Granie
2016
.
Koncert upamiętniający osobę tragicznie zmarłego muzykanta, ratownika TOPR Marka Łabunowicza „Mai” Majowe Granie już za nami.
Najważniejszym punktem koncertu był występ Hani Łabunowicz - córki Marka, która na piscołce dokończyła urwaną niegdyś przez swojego Tatę nutę. Tak symboliczne rozpoczęła koncert.
...
...
..
W tym roku na scenie Domu Ludowego w Kościelisku wystąpili uczniowie i przyjaciele Marka. Wśród nich były osoby, które zagrały podczas tego wydarzenia po raz pierwszy, ale również Ci, którzy 15 lat temu, po śmierci Marka zagrali pierwszy koncert. Wczoraj dla Marka zagrali Polaniorze, kapela Sebastiana Karpiela-Bułecki, Muzyka Stanisława Michałczaka i przyjaciele- muzykanci podhalańscy
...
oraz Teresa Mirga wraz z zespołem Kałe-Bała .Koncert poprowadzili Zofia Kubiniec Stanuch i Jan Karpiel-Bułecka.
Niespodziankę sprawiła także Monika Stanisławska-Pitoń, która ofiarowała organizatorom namalowany specjalnie na tę okazję portret Marka. Koncert pełen był wzruszeń za co wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego realizacji serdecznie dziękujemy.

Organizatorami koncertu byli: Gmina Kościelisko,Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko, Związek Podhalan oddział Kościelisko, Zespół góralski Polaniorze. Partner: OSP Kościelisko.
Sponsorzy: Cukiernia Samanta, Karczma Polany, Karczma Sywor, Restauracja Pełna Chata, Hurtownia Brutal, Restauracja Witowianka, Kwiaciarnia Szarotka, Hurtownia opakowań ZAKFOL, MW Sound - Marek Wacławski, Józefa Obrochta.
Patronat medialny: Tygodnik Podhalański i Podhalański Serwis Informacyjny WATRA.
Fotorelacja z Majowego Grania autorstwa Reginy Korczak-Watychy Kronos Media.


data utworzenia strony: 20.11.2016