INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

XII Wykopki w Dzianiszu
..
W niedzielę, 4 września, odbyły się XII Wykopki w Dzianiszu. Podczas imprezy zorganizowanej przez Gminę Kościelisko, Związek Podhalan Oddział Dzianisz, Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko oraz Tatrzańską Agencję Rozwoju, Promocji i Kultury, przy pięknej pogodzie na scenie plenerowej w Dzianiszu Borkach zaprezentowały się zespoły z Dzianisza i Lipnicy Wielkiej.
Wystąpili: Mali Dzianiszanie, grupa tańca nowoczesnego Dancing Stars oraz „Orawianie” im. Heródka. Na zakończenie części oficjalnej swoim koncertem porwał do tańca zgromadzoną publiczność zespół „Ahaju Fusion Bolivia”. Wieczór zakończyła zabawa z zespołem „Ryzykanci”.
..
W trakcie imprezy odbyło się kilka konkursów, z pośród których najważniejszym i „najsmaczniejszym” był „Konkursu na potrawy z rzepy”. Wzięło w nim udział 13 gospodyń z Gminy Kościelisko.
Jury w składzie: Helena Buńda, Anna Szwab i Jan Gluc oceniło 16 potraw, z których najlepsze okazały się:
I miejsce: Tarcioki z kapustą Anny Bąk z Dzianisza
II miejsce: Pierogi smażone z grzybami Anny Kukulak z Dzianisza
Ziemniaki zapiekane z farszem z kiełbasy Antoniny Szczechowicz z Dzianisza
III miejsce: Tarcioki z bryndzą Zofii Bukowskiej z Dzianisza.
Wyróżniono także potrawy Katarzyny Stanowskiej z Kościeliska, Zofii Zaryckiej i Zofii Smoleń z Dzianisza oraz Zofii Chyc-Magdzin z Zakopanego.
..
Impreza nie byłaby tak barwna gdyby nie grono ludzi, którzy w różny sposób wspierali przedsięwzięcie. Były to osoby prywatne i sponsorzy, wśród których znaleźli się m.in.: Prymat Spółka z o.o., Chochołowskie Termy, SPOŁEM Zakopane Spółka z o.o.
Wszystkim, dzięki którym to święto Dzianisza było udane, serdecznie dziękujemy.
..
.


© fot., tekst: GOKR
data utworzenia strony: 21.09.2016