XII Polaniarski Osod 2016
INFORMACJA TURYSTYCZNA i KULTURALNA
Związek Podhalan
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
w Kościelisku

XII Polaniarski Osod
..
Dzień 11 września w naszej gminie obfitował w wiele ważnych wydarzeń. Scena „XII Polaniarskiego Osodu” co chwila zapełniała się osobami, którzy w ostatnim czasie wiele zrobili dla lokalnej społeczności, a ich trud został doceniony przez zainteresowane instytucje.
...
Jedną z takich osób jest mieszkaniec naszej gminy, sołtys wsi Kościelisko, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tatrzańskiego Mateusz Nędza-Kubiniec. Został on laureatem XVI edycji konkursu „Sposób na Sukces” zorganizowanego przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Konkurs odbywał się pod patronatem Prezydenta RP a także Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Mateusz Nedza-Kubiniec został nagrodzony za aktywizację społeczności lokalnej do podejmowania własnej działalności gospodarczej oraz prowadzenie izby twórczej im. St. Nędzy-Kubińca.
Główne uroczystości wręczenia naród odbyły się w czerwcu tego roku w Belwederze, a podczas Polaniarskiego Osodu starosta tatrzański Piotr Bąk wręczył laureatowi dyplom i gratulacje. W tym dniu oficjalne gratulacje złożył też wójt gminy Kościelisko Bohdan Pitoń oraz organizatorzy Osodu. W czerwcu został przez wójta wystosowany oficjalny list, który został odczytany podczas gali w Belwederze.
Finaliście jeszcze raz gratulujemy wyróżnienia i życzymy kolejnych sukcesów.

....
Już po raz drugi w historii naszej gminy oraz historii powiatu tatrzańskiego Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel nadał odznakę honorową „Zasłużony Dla Rolnictwa” mieszkańcowi Kościeliska. Odznaka nadawana jest za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi, rynków rolnych. Wśród wyróżnionych znalazło się trzech rolników z powiatu tatrzańskiego: Andrzej Warniczek z Kościeliska, Józef Rafacz z Bustryku oraz Andrzej Staszel z Suchego.
..
Wyróżnienia przyznane zostały na wniosek starosty tatrzańskiego, a pomysłodawcą uhonorowania wymienionych rolników jest Mateusz Nędza–Kubiniec, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tatrzańskiego, sołtys wsi Kościelisko. Podczas XII Polaniarskiego Osodu starosta tatrzański Piotr Bąk, w asyście sołtysa Mateusza Nędzy-Kubińca wręczył uroczyście odznakę Andrzejowi Warniczkowi. Po gratulacjach wójta Gminy Kościelisko Bohdana Pitonia, zgromadzona na stadionie biathlonowym publiczność odśpiewała gromkie „Sto lat" dla zacnego laureata. Naszemu Gaździe, Andrzejowi Warniczkowi, jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

...
W tym właśnie roku Komisja oświaty, kultury, turystyki i sportu Rady Powiatu Tatrzańskiego rekomendowała zarządowi powiatu do Nagrody Starosty Tatrzańskiego „Za szczególne osiągnięcia dla kultury regionalnej na terenie powiatu tatrzańskiego” zespół Polaniorze z Kościeliska.
...
Rekomendacja spotkała się z poparciem Radnych Powiatu i ta ważna nagroda trafiła w ręce Polaniorzy - zespołu, który działa przy Związku Podhalan w Kościelisku od prawie 40 lat zdobywając wiele prestiżowych nagród i promując kulturę podhalańską na całym świecie. Autorem wniosku o przyznanie nagrody był Mateusz Nędza-Kubiniec – sołtys wsi Kościelisko, a wniosek o jej przyznanie dla Polaniorzy zgłosiła Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelisku i Związek Podhalan oddz. Kościelisko. Nagroda ma wymiar nie tylko prestiżowy, ale i finansowy. W kategorii grupowej jest to 10 tys. zł. Z rąk starosty tatrzańskiego Piotra Baka swoją nagrodę Polaniorze odebrali podczas „XII Polaniarskiego Osodu” w niedzielę 11 września 2016 r. Wręczeniu nagrody towarzyszyły gratulacje z rąk wójta Gminy Kościelisko Bohdana Pitonia oraz przedstawicieli instytucji kultury z terenu gminy. Członkom i Kierownictwu Zespołu Polaniorze serdecznie gratulujemy nagrody i życzymy kolejnych sukcesów.
..
..


© fot., tekst: GOKR
© fot. Zespołu Polaniorze: Wojciech Smolak
data utworzenia strony: 23.09.2016